Побудувати dirt завдання не з легких. Це забирає багато часу і сил - так що приготуйтеся морально і фізично. Але результат, зазвичай, того коштує.
Ну гаразд, вистачить балаканини, пора починати.
Планування
Отже, ви все-таки вирішили побудувати власний дьорт. Але перш ніж ви побіжите за лопатами і почнете копати де потрапило і що потрапило, я рекомендую наперед все розпланувати. По-перше, потрібно знайти нормальне місце. Є декілька основних критеріїв за якими слід його вибирати:
1) Тип землі. Потрібно знайти нормальну землю - не піщану, а глинисту, щоб трампліни не розсипалися. Це дуже важлива частина.
2) Розташування. Звичайно, це головна і найперша проблема. Зазвичай ніхто не будує дьорт на своїй власній дачі або городі (не враховуючи overkila), так що швидше за все, те місце, де ви копатимете, вже належить комусь. Отже, це може стати проблемою - будьте готові до того, що ваші дьорт можуть у будь-який момент зрівняти із землею бульдозером. Краще наперед поговорити з власником ділянки і заручитися його підтримкою. Повірте, відмовляють не завжди. І беріть відповідальність на себе - тому що нікому окрім вас не захочеться відповідати за зломані руки. Прагніть також вибрати таке місце, де менше народу, щоб всякі вандали і алкаші не бухали на дьорті і не били там пляшки.
3) Розміри. Прагніть вибирати розташування дьортів так, щоб у вас було достатньо місця як для трамплінів, так і просто для вільного майданчика - хто знає, раптом на вашому дьорті буде багато глядачів.
Допустимо, ви всі питання ви вирішили і знайшли відповідне місце. Тепер настав час розпланувати де що буде. Дивіться в майбутнє. Не робіть трампліни де потрапило. Подумайте про те, що з часом вам захочеться більше трамплінів і щоб самі трампліни були більшими. Залиште для них місце.
Підготовка
Ну тепер, коли план готовий, необхідно дістати інструменти. Ось, що вам знадобиться:
- Лопати, як мінімум одна для копання (плоска і гостра на кінці) і одна для кидання землі (типу совка). До речі, на лопати можна скинутися і купити їх, а потім заховати де-небудь біля дьорту - вони не раз вам знадобляться.
- Круто буде, якщо знайдете візок для землі.
- Хороші сильні друзі.
- Багато пива і їжа для відновлення сил.
Частина перша
Тепер у вас є все, що треба. У вас є місце і план будівництва. Ну ось, настав час важкої роботи. Ми поки розповімо про один верблюд, якщо ви його побудуєте, потім зможете це повторити стільки раз, скільки потрібно. Верблюд складається з двох горбів - вильота і приземлення. Обидва вони однаково важливі. Спершу вам потрібно дві купи глинистої землі. По одній на горб. Землю, звичайно, потрібно десь взяти. Є декілька варіантів:
1) Знайти її де-небудь і привезти на майданчик вантажівкою, машиною, візками... 2) Накопати навколо і притягнути на майданчик. 3) Викопати яму між горбами. Або викопати помалу навколо трампліну.
Допустимо, землю ви знайшли. Скидайте землю точно туди, де вам це потрібно. Для метрового верблюда потрібно дві купи з відстанню біля 1.5-2м.
Не забудьте, що землю потрібно буде втрамбувати, так що її потрібно більше, ніж на висоту трампліну. Добре б спочатку зробити невеликий пробний верблюд - щоб потренуватися і залишити його для ламерів. Ще порада - щоб полегшити роботу, можете заховати в трамплін який-небудь великий міцний предмет. Наприклад, велику трубу або колоду. Використовуйте тільки чистісіньку землю для приземлення - без всяких каменів. На них досить боляче падати.
Частина друга
Зараз у вас є дві купи землі, наваленої на місцях майбутнього верблюда. Тепер трохи науки. Це досить важко пояснити. Коротше, вам потрібно зробити виліт як якусь подібність рампи. Виліт повинен бути плавним і закінчуватися не зовсім вертикально. Дивись фото!!!!
Як бачите, він достатньо крутий. Це набагато спрощує виліт і дає достатньо часу для польоту і трюків. Це також безпечніше. Отже, тепер вам потрібно зробити з трамплінів хорошу і плавну криву. Візьміть плоску лопату і починайте згладжувати поверхню трампліну зверху вниз. Коли закінчите згладжувати, починайте утрамбовувати землю. Використовуйте свої ноги, лопати, і все що вам попадеться під руку.
Отже, виліт ми зробили. Переходимо до приземлення. Тут набагато простіше. Робіть його поширшим - щоб було де приземлитися, якщо трюк виконаний з помилкою. Втрамбуйте гарненько. Не обов'язково так само міцно як виліт. Можете покласти на приземлення старий килим або ковролін. Приземлення буде набагато м'якішим, воно не розсипатиметься при недольоті.
Тепер ви все вирівняли і утрамбували. Але все ще дещо треба зробити.
Останні приготування
Завжди складно утриматися щоб пострибати після того, як все утрамбовано. Але важливо зробити трампліни реально жорсткими, інакше вони розсипляться дуже швидко. Секрет - вода. Потрібно побризкати трампліни водою з шланга, або дочекатися дощу. Поки чекаєте - продовжуйте утрамбовувати. І не забувайте - ніколи не катайтеся по мокрих трамплінах - це смерть для них.
Тепер у вас є один верблюд. Продовжуйте будувати. Робіть трампліни не дуже далеко один від одного, але не забувайте, шо потрібно добре розігнатися перед вильотом.
Ну нарешті стрибаємо!
Не особливо вдаючись в деталі, розповім як і що робити. Загалом, практика і ще раз практика, але дещо варто знати наперед.
Розгін
Треба добре розігнатися перед стрибком. Старайтеся розраховувати швидкість так, щоб приземлення припало на схил другого горба. Не приземляйтеся на площину за трампліном. Не приземляйтеся на горб - це погано і боляче.
Виліт Головне - швидкість. Якщо вона достатня, то вас викине високо. Не сіпайтеся. Використовуйте тільки швидкість і кут трампліну. Небагато потягнути кермо теж можна.
В повітрі Розслабтеся. Не панікуйте. Не закривайте очі. Спробуйте зробити що-небудь з байком в повітрі. Набагато простіше щось зобразити, ніж просто летіти як колода. Отже замутіть невеликий X-up або якусь пародію table-top'а.
Коли почнете падати, вирівняйте байк у напрямку до схилу приземлення і постарайтеся приземлитися на два колеса або зовсім небагато на переднє.
Коли навчитеся все це робити - переходьте до складніших трюків і збільшуйте амплітуду вильоту.
Приземлення
Прагніть приземлятися на середину схилу горба. Це найм'якший варіант. Приземляючись, плануйте наступний стрибок.
Запам’ятайте одне!!! дьорт - дисципліна одна з найнебезпечніших, так шо «не спішіть поперед батька в пекло», катайтесь акуратно і взахисті.
|