Drop in (складність 1) Drop in (виголошується як "дроп ин") - з'їзд в рампу. Мабуть, це друга річ, яку треба вчитися робити в рампі після того, як навчився в ній розвертатися.
Насправді ця штука не так проста як здається.. Спершу раджу навчитися з'їжджати з мінірампи або невеликого розгону, а вже лише потім йти катувати щастя на великому монстрові. Також не забудь одягнути захист (бажано всю повністю: на коліна, на лікті, на лодони і шлемі можна). Не хвилюйся, це не буде смішно -- адже ти лише вчишся, і хто знає, як ти кататимешся в цій самій рампі через рік;)).
Manual (складність 3) Manual (виголошується "мэнюал"), цей трюк ще називають "баланс". Manual - це їзда лише на задніх колесах, не стосуючись землі ні хвостом ні передніми колесами.
Цей трюк не вийде зробити з першого разу, оскільки він приходить з часом, з освоєнням і відчуттям дошки. Безумовно, ти, напевно, зможеш проїхати півметра на manual, але справжній manual робиться в десятки метрів.
50/50 fingerflip это старый фристайловый трюк. Обычно он делается стоя на одном месте, также можно делать на ходу из fakie. Необходимо уметь делать fingerflip.
50/50 Wrap-Around це стаціонарний фристайловый трюк, в якому у позиції 50/50 нога обертається довкола носа. Спершу необхідний уміти робити 50/50 Fingerflip.
Цей трюк був винайдений Родні Малленом (Rodney Mullen) на початку 80-х років. Опис для гуфи (goofy).
Їдете на невеликій швидкості, пригніться і вхопитеся передньою рукою за ніс дошки. Дуже пригинатися не треба. Починайте переносити вагу на задню ногу, і як тільки хвіст дошки майже дістане землі починайте виплигувати і одночасно витягуючи дошку і флипуя (flip) її руками; для регуляров -- за годинниковою стрілкою, для гуфи -- проти годинникової стрілки. Ноги підтягніть вище до себе.
Спершу навчитеся робити звичайний fingerflip. Їдете на невеликій швидкості, пригніться і вхопитеся передньою рукою за ніс дошки. Дуже пригинатися не треба. Виплигуємо як на fingerflip, але флипуем дошку одночасно закручувавши її вліво.
50/50 Casper, напевно, відомий багатьом, завдяки Малленовському casper slide. Тут майже те ж саме, але лише цей трюк робиться в основному з fakie на місці.
Итак, по многочисленным просьбам... No-Handed 50/50. Это весьма популярный фристайловый трюк, который заключается в том, что вы стоите задней ногой на подвеске, а переднюю ногу ставите под доску, достигая тем самым равновесия. Как и везде, необходима практика, чтобы добиться неплохого баланса. Есть несколько вариантов выхода из No-Handed 50/50, но для начала будем делать Fingerflip.
Я думаю, за этот трюк стоит браться после того, как вы научились делать 50/50 Fingerflip.
Helipop - це фристайловый трюк, який був придуманий Родні Малленом (Rodney Mullen) в 1980 році. Фактично це Frontside 360 Nollie, але як відомо цей трюк був придуманий до винаходу Ollie. Уміти добре робити Nollie необов'язково.
f/s smithgrind (складність 8) f/s smithgrind (виголошується "фронтсайд смифграйнд") - ковзання на задній підвісці лицем до грані (трубі), тоді як передня підвіска знаходиться нижчим за рівень грані (труби).
Перш ніж робити smithgrind на ходу, спробуй спочатку просто встати на грань і хоч трохи простояти на smithgrind. Задня нога має бути трохи зігнута, а передня повністю випрямлена.
Тримай баланс, допомагаючи руками. Якщо ти зробив це з легкістю, спробуй встрибнути на smithgrind з місця. Далі починай пробувати робити smithgrind на ходу.
b/s nosegrind (складність 7) b/s nosegrind (виголошується "бэксайд ноузграинд") - ковзання на передній підвісці спиною до грані. Перш ніж вчитися робити b/s nosegrind раджу спробувати спочатку b/s 50-50 grind і nosemanual.
F/s nosegrind (складність 6) F/s nosegrind (виголошується як "фронсайд ноузграинд"). Сенс полягає в ковзанні на передній підвісці скейтборду після грана, лицем до перешкоди.
Перш ніж вчитися f/s nosegrind бажано стабільно уміти робити f/s 50-50 grind і nosemanual, оскільки в цих трюків схожий принцип.
Спершу, спробуй стоячи на місці встрибнути на грань і встати на f/s nosegrind, упершись передньою підвіскою і носом дошки в грань. Це треба для того, щоб ти відчув, як правильно розподіляти вагу і не втрачати баланс.
f/s nosebluntslide (складність 8) F/s nosebluntslide (виголошується як "фронтсайд ноузблантслайд") - це ковзання на передніх колесах перпендикулярно грані, особою вперед.
Перш ніж вчитися робити цей трюк, переконайся, що ти упевнено відчуваєш себе на скейтборді, оскільки цей трюк зажадає від тебе максимум координації, і падінь на зад тобі, швидше за все, не уникнути.
Вибери невеликий парапет на який легко встрибнути і легко зійти, краще якщо це буде невелика тумбочка довжиною метра два.
f/s lipslide (складність 6) f/s lipslide (виголошується як "фронтсайд липслайд") - цей трюк дуже схожий на b/s boardslide, лише під'їжджати до труби треба не спиною, а особою і заносити через трубу треба не передню нога, а задню - тій, якою робиш клацання. Ковзання відбувається особою вперед.
b/s boardslide (складність 4) b/s boardslide (виголошується як "бэксайд бордслайд") - ковзання дошки по трубі (рідше за грань) особою вперед. Під'їжджати і встрибувати треба спиною до труби (що і означає термін b/s), заносячи за неї передню ногу разом дошкою. Якщо робиш цей трюк вперше, то спершу знайди невелику горизонтальну трубу (бажано не круглу в діаметрі, а прямокутну -- для стійкості дошки).
B/s noseslide (складність 3) B/s noseslide (виголошується як "Бексайд ноузслайд", частенько просто говорять "ноузслайд") -- це ковзання на носі дошки після грана або труби особою по ходу руху.
B/s noseslide насправді вважається базовим, другим по сложноти після трюків ollie і 50-50 grind, тому тобі доведеться розучити його в будь-якому разі, аби добитися хоч якихось пристойних результатів і пошани серед тих, що оточують.
f/s noseslide (складність 5) f/s noseslide (виголошується як "фронтсайд ноузслайд") - це ковзання на носі дошці лицем до грані. Для того, щоб навчитися робити f/s noseslide треба добре уміти робити b/s 180 ollie.
B/s 5-0 grind (складність 6) B/s 5-0 grind (виголошується як "бэксайд файв-оу граинд"). Сенс полягає в ковзання на задній підвісці скейтборду після грана, при цьому спиною до перешкоди.
Перш ніж вчитися b/s 5-0 grind бажано навчитися робити b/s 50-50 grind, оскільки принцип дій у них схожий.
F/s 5-0 grind (складність 5) 5-0 grind (виголошується як "файв-о-граинд") - ковзання дошки на гранитрубе лише на задній підвісці. Перш ніж ти навчишся робити цей трюк на ходу, раджу спробувати встрибнути на 5-0 grind з місця. Якщо ти робиш це вперше, то для цього можна вибрати будь-який бордюр або парапет, що нехай навіть не ковзає. Як тільки ти навчишся стабільно встрибувати на 5-0 grind з місця, знайди ковзаючу граньтрубу і, трохи розганяється, спробуй встрибнути на неї.
b/s 50-50 grind (складність 4) b/s 50-50 grind (виголошується як "бэксайд фифти-фифти граинд") - це ковзання на двох підвісках спиною (b/s) по грані (трубі).
Для того, щоб навчитися робити 50-50 grind треба добре уміти робити ollie, f/s 50-50 grind і розуміти принцип виконання b/s 180 ollie.
f/s 50-50 grind (складність 3) f/s 50-50 grind (виголошується як "фронтсайд фифти-фифти граинд") - це ковзання на двох підвісках лицем (f/s) до по грані (трубі). Для того, щоб навчитися робити 50-50 grind треба добре уміти робити ollie.
360 flip (складність 6) 360 flip (виголошується як "фрисиксти фліп") - це трюк, при якому дошка робить 360 shove-it і kickflip. Найважливіше в цьому трюку -- правильно закрутити деку задньою ногою.
При виконанні трюка потрібно поставити передню ногу ледве нижче за передні болти десь на 2-3 см, між серединою дошки і передніми болтами. Задню ногу поставте з краю тайла. Поважно відзначити, що нога повинна стояти не як при pop shove-it, посередині тэйла, а саме з краю.
У такому положенні клацаєш в бік і стрибаєш вперед, аби дошка крутилася під ногами, а не відлітала.
Вчитися краще на ходу, оскільки на місці складніше буде. Спочатку у мене виходило не красиво, приземлявся обома ногами на ніс і тэйл на прямі ноги, потім з времением вырабаталась техніка. Головне при будь-якому трюку -- бажання навчитися.
b/s 180 kickflip (виголошується як "бэксайд уанэйти кикфлип"). Цей трюк дуже схожий на b/s 180 ollie, лише дошка не просто обертається разом з твоїми ногами, але ще робить kickflip. Цей трюк исполнется спиною походу руху (b/s). Приземляєшся в fakie.
Для того, щоб зробити b/s 180 kickflip треба стабільно уміти робити b/s 180 ollie і kickflip.
Varial heelflip виголошується як "вэриал хилфлип". Є дуже модним і не попсовим трюком серед наших скейтеров. Для того, щоб уміти робити varial heelflip треба обов'язково уміти робити heelflip і f/s pop shove-it (поважно не плутати цей f/s pop shove-it із звичним для більшості b/s pop shove-it. Раджу раніше з'ясувати для себе різницю між ними.), оскільки трюк, що розглядається нами, є поєднанням f/s pop shove-it і heelflip.
Heelflip (виголошується як "хилфлип") - обертання дошки за допомогою п'яти від себе (протилежне kickflip). Раджу починати робити heelflip вже після того, коли добре умієш робити ollie і kickflip. Хоча, останнє зовсім не обов'язково. Я зустрічав людей, які спочатку вчилися робити heelflip, а потім kickflip. Все залежить від тебе. Спробуй те і інше, і виріши, що для тебе легше.
Спершу візьміть за правило, що треба навчитися дуже добре робити ollie і так же добре уміти приземлятися. У цьому трюку одна небезпека -- це перекрутити або не докрутити дошку, тому що потім вас чекає неприємне падіння. У цьому трюку головне розрахувати сили і вчасно зловити дошку ногами. Те ж саме, що і просто ollie, лише скейт, перед тим, як ви на нього приземлитеся, робить переворот у всередину.
F/s pop shove-it (виголошується як "фронтсайд піп шов-ит"). Сенс полягає в подовжньому перевороті дошки на 180 градусів (напівоберта) за годинниковою стрілкою, - якщо ти регуляр і проти годинникової стрілки, - якщо ти гуфи. Тіло при цьому нікуди не обертається.
Перш ніж вчитися робити f/s pop shove-it, не погано б уміти звичайний pop shove-it, для того, щоб знати, як приземлятися на дошку.
f/s 180 ollie (виголошується як "фронтсайд уанэйти олли") - розворот дошки разом з тілом на 180 градусів (для regular - проти годинникової стрілки, для goofy - по вартовий, тобто в обох випадках особою по ходу руху). Цей трюк вважається однією з легенів. Вчитися цей трюк краще вчитися робити з невеликих бордюрів на середній швидкості.
b/s 180 ollie (виголошується як "бэксайд уанэйти олли") - дошка разом з тілом робить b/s 180 (12 звороту по вартовий в regular, проти вартовий в goofy). Отже, ти вже умієш робити ollie, frontside 180 ollie, pop shove-it і тепер задумався над тим що ж робити далі? Самий час для b/s 180 ollie:) Цей трюк особливо зрелишно виглядає на швидкості через великі відстані і висоти. Приступимо:
Nollie (виголошується "нолли") є одним з найбільш важливих базових трюків, освоївши який ти навчишся таким трюкам як nollie kickflip, nollie heelflip і багато інших трюків з nollie.
Трюк Nollie полягає в тому, що рухаючись вперед, тобі треба підстрибнути разом з дошкою, але лише клацати треба не задньою ногою на хвіст, як в трюку Ollie, а передньою -- на ніс дошки.
Оllie (олли) є основою практично для будь-якого трюка на скейтборді. Трюк ollie полягає в тому, що тобі треба зробити стрибок в повітря разом з дошкою. Спершу треба навчитися робити ollie на місці. Після того, як ти освоїш його на місці, починай пробувати робити на ходу. Для цього: